FAQ Zaloguj
Szukaj Profil
Użytkownicy Grupy
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Rejestracja
Atlantyda
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Forum Zaginione Cywilizacje Strona Główna » Zaginione cywilizacje » Atlantyda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iq1000
AdministratorDołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

Skąd: mój wyimaginowany świat

 Post Wysłany: Sob 14:35, 15 Wrz 2007    Temat postu: Atlantyda

Najważniejsze informacje:

Cytat:
Atlantyda - kontynent, którego istnienia nikt nie udowodnił, nie ma nawet jednoznacznych opinii, gdzie by miał się on znajdować. Państwo opisane przez Platona było wzorcowo zorganizowane - doskonałość i rozmach imponują każdemu. Według Platona Atlanci mieli boskie pochodzenie - przy podziale ziemi między bogami Posejdon otrzymał w swe władanie właśnie Atlantydę. Osadził on na niej swoich potomków, których spłodził ze śmiertelną kobietą. Mnożyli się oni, zasiedlając ląd kolejnymi pokoleniami światłych obywateli. Korzystali oni z ogromnych bogactw i odznaczali się przymiotami nie danymi zwykłym ludziom.

Budowa stolicy imperium. Jej teren otaczały pierścieniami trzy kanały wodne, a najszerszy z nich miał pół kilometra szerokości. Wszystkie były głębokie na kilkadziesiąt metrów, a wypełniało je łącznie, lekko licząc, 170 mln m3 wody. Nawet dzisiaj, przy pomocy ciężkiego sprzętu, wykopanie czegoś takiego trwałoby długie lata. Wokół wewnętrznego pierścienia ziemi wznosił się mur o łącznej długości 4600 metrów, otaczając miasto o powierzchni 7 km2. Podział metropolii na kilka odrębnych dzielnic-kręgów otoczonych wodą oraz wspomnianymi fortyfikacjami, uzupełnionymi przez kilkadziesiąt wież, tworzyły twierdzę niemal nie do zdobycia. Nie wiadomo jednak przed kim miałaby się bronić, skoro wtedy ludzie nie znali jeszcze nawet żelaza - Egipcjanie dłubali w kamieniach, używając narzędzi miedzianych. Cała wyspa, o powierzchni połowy Polski, otoczona była innym ogromnym kanałem, który biegł u stóp wspomnianego już łańcucha górskiego. Miał on 1840 kilometrów długości, 185 metrów szerokości i 30 metrów głębokości - gigant!

Ciekawą teorię wysunęła estońska uczona – Katarzyna Hagemeister. Ostatni okres lodowcowy zarówno w europie jak i w Ameryce Północnej zakończył się około 12 tys. lat temu. Wpłynąć na to miał ciepły prąd oceaniczny Golfstrom, który dziś dociera do Oceanu Lodowatego, a przed 12 tysiącami lat nie docierał, ponieważ… na jego drodze leżała Atlantyda, jak twierdzi Hagemaister. Dopiero po gigantycznej katastrofie geologicznej, która zanurzyła ten ląd, Golfstrom mógł zacząć roztapianie lodów na północy.

Amerykański poszukiwacz zaginionego miasta uważa, że ruiny Atlantydy znajdują się na południowy wschód od Cypru. Badania dna morskiego przy użyciu sonaru, przeprowadzone ostatnio pomiędzy wybrzeżem Syrii a Cyprem wykazały, że ok. 1500 metrów pod powierzchnią znajdują się struktury, które mogą przypominać ruiny murów wzniesionych przez człowieka. Zdaniem odkrywców są to bez wątpienia ruiny mitycznej Atlantydy. Robert Sarmast zakłada, że przebieg linii brzegowej wschodniego basenu Morza Śródziemnego był całkiem odmienny od obecnego. Dzisiejszy Cypr był wielkim półwyspem mającym połączenie z Wybrzeżem Lewantyńskim. Ląd ten stał się wyspą dopiero ok. 9 tys. lat temu, po gwałtownym podniesieniu się poziomu wód Morza Śródziemnego. Zdaniem amerykańskiego badacza, Atlantyda leżała właśnie na tej części półwyspu, która znikła pod podnoszącymi się wodami morza. Obecnie miejsce to znajduje się ok. 80 km na południowy wschód od wybrzeży Cypru. Na głębokości ok. 1500 m sonar wykazał obecność podłużnych struktur o długości ok. 3 km, przypominających mury miejskie oraz szereg zagłębień i wykopów.


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
apophis
bywalecDołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Skąd: Warszawa

 Post Wysłany: Śro 11:31, 19 Wrz 2007    Temat postu: atlantyda

Pisałem już w poście niedopuszczonym że kiedyś amerykański jasnowidz Edgar Caice przepowiedział że zostaną odkryte ruiny Atlantydy i zostały bodajże w 1967 roku u wybrzeży Bimini i od tamtej pory nikt ich nie bada. Czytam o tym od kilkunastu a moze i wiecej lat i nic się w tym temacie nie pisze. Mgę poszukać i podać linki do tego co jest dostępne w necie ale po ostatnim poscie gdzie tyle sie napisałem i mi go system nie dopuścił boję sie teraz wklejać linka.
W każdym razie proszę wpisać w googlach nazwę yonaguni wybrać stronę domową instytutu Morien
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
apophis
bywalecDołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Skąd: Warszawa

 Post Wysłany: Śro 14:12, 19 Wrz 2007    Temat postu: zatopiona piramida

We wszystkich oceanach świata archeolodzy co jakiś czas znajdują dziwne budowle i przedmioty. O wielu takich odkryciach oficjalnie się nie mówi, bo burzą one dotychczasowe stereotypy, a oficjalnej nauce świat wali się na głowę.


Oficjalna nauka przyznała wreszcie, że około 12 tysięcy lat temu naszą planetę nawiedził potop. Wtedy właśnie zakończyła się epoka lodowcowa - dość gwałtownie, choć powodu tej nagłości jeszcze nie znamy. Może wywołało to uderzenie komety, może przesunięcie płaszcza Ziemi po płynnym jądrze - tu naukowcy nie są zgodni. Planetę nawiedziły wtedy trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów i ogromne fale tsunami. Poziom wód podniósł się o co najmniej kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt metrów. Pod wodą znalazły się setki kilometrów terenów nadbrzeżnych, a także wiele wysp.
Jedna z najnowszych koncepcji dotyczących Atlantydy mówi, że mianem tym należy określić nie tylko centrum cywilizacji, ale także jej kolonie założone w różnych miejscach planety. Potop zniszczył kolonie Atlantów na całym świecie - nowe miasta zakłada się przecież nad brzegiem mórz i oceanów, tam, gdzie lądują statki, a dopiero później zaczyna się ekspansja w głąb lądu. Trzęsienia ziemi, zwłaszcza podwodne, mogły sprawić, że wiele dowodów istnienia przedpotopowej cywilizacji znajduje się nawet pod obecnym dnem morskim. Najnowsze zdobycze techniki pozwalające na poszukiwania pod dnem mogą już wkrótce przynieść zaskakujące wyniki.

Zatopiona przeszłość

Wiele miast zostało w przeszłości zatopionych, gdy morze spokojnie, rok po roku, poszerzało swoje włości (dzieje się tak do dziś). Jeśli zdarzyło się to w czasach opisanych w kronikach, archeolodzy wiedzą, gdzie szukać ruin. Ale lokalizacji przedpotopowych miast nikt nie zna. W legendy natomiast uczeni nie wierzą. Głoszą, że ludzie zaczęli wznosić mury miast dopiero 7-8 tysięcy lat temu. Wcześniej, mówią, człowiek mieszkał w szałasach, lepiankach, jaskiniach. Gdy więc niektórzy badacze, jak prof. Ponzansky, stwierdzają, że np. budowle w Tiahuanaco nad jeziorem Titicaca mają co najmniej 12-15 tysięcy lat, są uznawani za pomyleńców. To samo się dzieje, gdy nurkowie natrafiają na dnie oceanów na ruiny, które mają więcej niż te magiczne 8 tysięcy lat.
Ale takie znaleziska istnieją. I, ponieważ ludzie potrafią coraz skuteczniej penetrować głębiny oceanów, tych odkryć jest coraz więcej.

Podwodna piramida i tajemnicze pojemniki

Na dnie morza, między wyspami Bimini na zachodnim wybrzeżu USA, znaleziono potężne, wypolerowane kamienne płyty, a także marmurowe kolumny. Obok znajdują się, wspaniale zachowane, zatopione drzewa, których wiek szacuje się na 12 tysięcy lat.
Jednak największym odkryciem okazała się piramida o wysokości 240 metrów, którą odnalazł dr Ray Brown. W jednym z jej pomieszczeń znajdują się ułożone w okrąg kamienne głazy. Brown wydobył na powierzchnię wiele przedmiotów, które tam znalazł. Między innymi kryształową kulę. W 1997 roku Towarzystwo Egiptologiczne ogłosiło, że piramida ta jest starsza od piramidy w Gizie.
Na dnie Atlantyku, również w pobliżu wysp Bimini, odnaleziono mapy nieba, rysunki orbit planet - głównie Saturna i Jowisza! Jednak największą sensacją jest odkrycie hermetycznie zamkniętych pojemników z nieznaną materią organiczną.
Miejsce znaleziska nie zostało jak na razie podane do publicznej wiadomości. Naukowcy ciągle badają tajemnicze artefakty sprzed 12 tysięcy lat (co najmniej, gdyż mogą być o wiele starsze, po prostu wtedy zostały zatopione).

Zapomniana galeria

W wodach Pacyfiku na obrzeżach japońskich wysp Okinawa, Yonaguni, Kerama i Aguni znaleziono niezwykłe formacje kamienne, tworzące gigantyczne podwodne miasto.

Szkic podwodnego miasta zrobiony przez prof. Kimurę.
Znajduje się tam między innymi 50-metrowa piramida zorientowana według czterech stron świata, schody prowadzące ku ogromnym placom, brukowane ulice oraz wieża. Japoński profesor archeologii Masaaki Kimura napisał na temat tych odkryć książkę (jest ona dostępna jedynie w języku japońskim, choć przekłady już powstają), w której jego zespół badawczy ocenia wiek budowli na 12 tysięcy lat.
W 1995 roku statek badawczy marynarki francuskiej "Archeonaute" prowadził badania w głębinach Morza Śródziemnego obok przylądka Morgiou. Powodem tego było odkrycie jaskini, która prowadziła do podwodnej sztolni. Nurkowie-amatorzy znaleźli tam kilka sporych pomieszczeń, na ścianach których narysowane były foki, antylopy, koty, pingwiny, bizony oraz niezidentyfikowane wzory geometryczne.
Naukowcy sporządzili mapy podwodnych sal oraz zbadali wiek malowideł. Wynik datowania metodą węgla C14 okazał się szokujący dla wszystkich, wyniósł bowiem 18 440 lat!

Niestety to nie mój tekst tylko znaleziony ale ponieważ nie mogę wkleic linka to chciałem tylko umożliwić forumowiczom przeczytanie bardzo ciekawych informaci i to nie wyssanych z palca bo wierzcie mi interesuję się tym od kilkudziesieciu lat tylko że akurat ten artykół znalazłem w necie i tylko to mogę wam pokazać

Pozdrawiam
apophis


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
wap1959
początkującyDołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3


 Post Wysłany: Śro 15:00, 08 Wrz 2010    Temat postu:

Tajemnicze odkrycie na dnie Atlantyku. Na google map widać wyraźne prostokątne kształty. Świat zaniemówił z wrażenia: czy to może być mityczna Atlantyda?

Wszystko zaczęło się od Platona, który dokładnie opisał niesłychanie rozwiniętą kulturę, która była na wyspie zwanej Atlantydą. Platon określił Atlantydę jako wyspę, która jest "większa niż Libia i Azja razem wzięte". Na Atlantydzie miało się znajdować ogromne bogactwo. Wyspa miała być zniszczona przez trzęsienia ziemi i potopy przed 11 tysiącami lat.

Zachowały się nawet starożytne mapy, które miały zlokalizowaną Atlantydę.Brytyjski dziennik "Daily Telegraph" przyniósł niezwykle ciekawą wiadomość: sieć krzyżujących się linii została odkryta na dnie Oceanu Atlantyckiego w odległości 620 mil od północno-zachodnich wybrzeży Afryki.

Tajemniczy obiekt o idealnie prostokątnym kształcie, o wielkości terytorium Walii, można znaleźć na współrzędnych geograficznych: 31 15'15 ,53 N 24 15'30 ,53 W.

Eksperci, którzy od lat poszukują Atlantydy twierdzą, że ten teren jest jednym z możliwych miejsc, na którym mogła być legendarna wyspa. Taką hipotezę opisał właśnie starożytny grecki filozof Platon.

Dr Charles Orser, kurator archeologii w New York State University powiedział, że znalezisko jest fascynujące i wymaga dalszych wnikliwych badań - informuje "Daily Telegraph". W internecie na brytyjskich stronach znaleźliśmy sporo wypowiedzi fachowców zajmujących się dnem morza. Ich zdaniem niemożliwością jest, aby tak dziwna formacja powstała w sposób naturalny. To oznacza, że być może spełnia się na naszych oczach wizja słynnego śpiącego proroka z USA Edgara Cayce`a tym, że na początku XXI wieku ludzie znowu „zobaczą Atlantydę”.Czas na mapę google. Istotnie, pod wskazanymi współrzędnymi znaleźliśmy to miejsce.


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum Zaginione Cywilizacje Strona Główna » Zaginione cywilizacje » Atlantyda
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Solaris phpBB theme/template by Jakob Persson
Copyright © Jakob Persson 2003

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group