FAQ Zaloguj
Szukaj Profil
Użytkownicy Grupy
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Rejestracja
Piramidy w Bośni
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Forum Zaginione Cywilizacje Strona Główna » Piramidy » Piramidy w Bośni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iq1000
AdministratorDołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

Skąd: mój wyimaginowany świat

 Post Wysłany: Pon 15:17, 08 Paź 2007    Temat postu:

Cytat:
Jednak kasa kasa i jeszcze rac kasa no i czas żeby na to poświecić trzeba by mieć.


Niestety brakuje czasu i kasy.

Jak narazie Semir Osmanagic nic nowego nie pokazał. Śledzę ten temat na bieżąco, jak tylko będą jakieś nowiny to napiszę.


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
apophis
bywalecDołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Skąd: Warszawa

 Post Wysłany: Pon 21:40, 08 Paź 2007    Temat postu:

Piszę namawiając żeby ktoś opowiedział swoją historię z wyprawy do Bośni ale jak się dobrze poszuka to i się znajdzie wysyłam tu dwa linki takich którzy mieli za co i czas żeby tam troszkę z Semirem się po tych piramidach poszwędać niestety znalazłem je dopiero dzisiaj i jeszcze sam nie zdążyłem poczytać dokładnie ale to właśnie to, polecam; [link widoczny dla zalogowanych] ;
[link widoczny dla zalogowanych]

I co wy na to ????

Apophis


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Borysdb
początkującyDołączył: 17 Sty 2008
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Skąd: Sosnowiec

 Post Wysłany: Sob 0:42, 19 Sty 2008    Temat postu:

iq1000 napisał:
Poszperałem trochę w sieci i znalazłem artykuł z 02.09.2007r:


Cytat:
Bosnia’s pyramids are real, say experts.

Experts from Egypt have, for the second time, confirmed their belief that Visoko Valley is home to the biggest pyramid in the world. Speaking at a press conference in Sarajevo today, Sunday, the specialists said that the work now would begin into finding a place in our history books for these pyramids.Dr. Nabil M.A. Swelim from Egypt said, "This is an unbelievable discovery! It will take some time in order to understand the mystery of these amazing stone structures and how they have been built."

He said that the pyramids remind him of the Red Pyramid in Egypt. Currently, our knowledge and understanding of pyramids around the world is limited but this recent discovery in Bosnia will play its part in shedding more light onto pyramids and their use – something that is still not clearly defined.

Prof. Dr. Mona Fouad Aly, head of the Department for Archaeological Conservation at Cairo University, and Prof. Dr. Soleiman Hamed El Heweli, an expert in the field of Pharaonic periods, also expressed their opinions about the archaeological location in Visoko,

Prof Dr. Mona Fouad Aly said, "Everything we have seen confirms the fact that the structures are the results of human intervention. Of course, more research, fieldwork and laboratory analysis will be necessary to ascertain who, when and why built these pyramidal structures. I have already taken several samples from different locations in Visoko to submit to our laboratory and will inform the Foundation APBPS about the results."

Dr Soleiman Hameed also supports the Foundation in its ongoing work to uncover the secrets of Visoko Valley – but expressed the need for patience as it will take time and effort to do so.

Looking ahead, however, this work could put Bosnia on the map of the world for the significance of this discovery.


Witam, może nie najwyższych lotów, ale przygotowałem małe tłumaczonko powyższego tekstu Wink miłej lektury:

Piramidy w Bośni są prawdziwe – oceniają eksperci.

Egipscy eksperci już po raz drugi potwierdzili swą wiarę, w fakt że dolina Visoko jest domem największej piramidy na świecie. Specjaliści przemawiający na konferencji prasowej w Sarajewie, stwierdzili że od teraz, ich praca polegać będzie na umiejscowieniu piramid w podręcznikach do historii. Mówi Dr. Nabil M.A. Selim z Egiptu – „to niewiarygodne odkrycie! Zajmie nam trochę czasu, aby zrozumieć tajemnicę tych zdumiewających struktur kamiennych jak również sposobu ich budowy.”

Wspomina również, iż piramidy przypominają mu Czerwoną Piramidę w Egipcie. Obecnie, nasza wiedza i stopień pojmowania piramid z całego świata jest ograniczona, lecz to ostanie odkrycie w Bośni pomoże rzucić światło na piramidy oraz ich przeznaczenia – jest ono wciąż nie ustalone.

Prof. Dr. Mona Fouad Aly – szef „Departamentu Archeologii do spraw konserwacji” w Kairze (the Department for Archaeological Conservation) oraz Prof. Dr. Soleiman Hamed El Heweli – ekspert z zakresu wiedzy o czasach faraonów, również przedstawiają swe opinie na temat stanowiska archeologicznego w Visko.

Prof Dr. Mona Fouad Aly sądzi iż – „wszystko co do tej pory widzieliśmy potwierdza fakt że struktury powstały na skutek działalności człowieka. Oczywiście, więcej badań, pracy w terenie oraz analiz laboratoryjnych będzie wymaganych aby określić kto, kiedy i czemu wzniósł te piramidy. Już pobrałem kilka różnych próbek z rejonów Visoko w celu przekazania ich naszemu laboratorium, które będzie informowało fundację APBPS o wynikach.”

Dr Soleiman Hameed również wspiera Fundację we wciąż trwającej pracy odkrywania tajemnic doliny Visoko – wyraża również potrzebę cierpliwości, ze względu na czasochłonność tego typu prac.

Patrząc w przyszłość, prace w Bośni mogą wyróżnić ten kraj spośród reszty świata ze względu na wielkie znaczenie odkrycia.


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
apophis
bywalecDołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Skąd: Warszawa

 Post Wysłany: Sob 17:19, 19 Sty 2008    Temat postu:

Ciekawy artykuł. Zawsze coś nowego ale jednak trzeba się naszukać. Dobrze, że coś nowego znalazłeś ja ciągle szukam i widzę, że nasi dziennikarze uganiają sie za bzdurami a ciekawostki leżą na świecie odłogiem. Swoją drogą zastanawiającym jest fakt, że nauka jakoś pomija ten fakt o czym zresztą było wiadomo od samego początku że to są prawdziwe piramidy znaczy chodzi mi o to że to budowle stworzone przez człowieka. Takich ciekawostek jest na świecie więcej, ale jakoś mało ludzi się tym interesuję i żeby nie e-mail z powiadomieniem tez bym na forum nie zajrzał prędko -Smile ale byłem ciekaw co nowego itd. Dzięki za ciekawy artykuł będe dalej obserwował prasę na świecie.
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
apophis


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
iq1000
AdministratorDołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

Skąd: mój wyimaginowany świat

 Post Wysłany: Nie 20:15, 20 Sty 2008    Temat postu:

W dyskusji napewno bedzie pomocna strona Semir'a Osmanagic'a. Dość często jest aktualizowana nowinkami z Bośni. Język oczywiście angielski Wink

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
iq1000
AdministratorDołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

Skąd: mój wyimaginowany świat

 Post Wysłany: Nie 20:18, 20 Sty 2008    Temat postu:

Ciekawy film na youtubie:

http://www.youtube.com/watch?v=J14RUC86QhM&feature=related


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
KOJOT
początkującyDołączył: 10 Mar 2008
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Skąd: Warszawa/Legionowo

 Post Wysłany: Pon 22:12, 10 Mar 2008    Temat postu:

Hej.
Co do piramid w Bośni: Interesuję się tym tematem od jakiś 2 lat. W Polsce oficjalne media napomknęły o tym fakcie kilka miesięcy po rozpoczęciu prac odkrywkowych ("Wiadomości" wiosna 2006) ale od tamtego czasu cisza (to dla mnie niezrozumiałe!!!) . Jest natomiast jedynie kilka stron www, z których można czerpać info. i przyznaję, stanowią one dla mnie podstawowe źródło info..
Pomimo, iż piramida Słońca jest ogromna i zanim zostanie całkowicie odkryta minie jeszcze wiele lat, to już na tym etapie prac wykopaliskowych, bezzasadne są wg mnie dalsze spekulacje na temat czy jest ona dziełem rąk ludzkich czy nie. To tak jakby udowadniać że śnieg jest biały. Do odpowiedzi twierdzącej na to pytanie, bezapelacyjnie wystarczą zdjęcia i filmy z dotychczasowych prac. To że światek naukowy, po dwóch latach w dalszym ciągu podchodzi sceptycznie do tematu mnie nie dziwi. O ile się orientuję, 'społeczność naukową' cechuje duży konserwatyzm i to on stanowi gwóźdź do trumny wszelkich ruchów, które odrzucając utarte dogmaty i prawdy starając się znaleźć odpowiedź na pytania kim jesteśmy i skąd pochodzimy. Świat naukowy uważa, ze te prawdy zostały już dawno odkryte a ci tzw "pseudonaukowcy" próbują zburzyć podwaliny istniejącego świata (Osmanagić do takich też jest zaliczany). Z resztą w pewnym sensie ich rozumiem, bowiem sam bym nie chciał by ktoś podkopywał, burzył fundament domu przy którego stawianiu brałem udział. 'Nowa prawda' (np. że człowiek tworzył cywilizacje już co najmniej 12-14 tys lat temu) zadaje kłam dotychczasowym twierdzeniom, bezpośrednio lub pośrednio związanym z tym tematem, twierdzeniom zawartym we wszystkich pracach doktorskich, książkach, wszelkich publikacjach i wykładach. Wyjęcie jednej cegły u podstawy muru może doprowadzić do zawalenia się całej zbudowanej na nim wieży.
Ja uważam, że prawda nie została jeszcze odkryta (owszem, może nigdy nie zostanie) ale psim obowiązkiem tego jak to już ująłem 'światka naukowego' jest ciągłe jej szukanie. Przyjmowanie jakichkolwiek dogmatów powinno być w tej dziedzinie absolutnie niedopuszczlne. W tej materii każda prawda powinna być już z samego założenia tymczasowa do póki nie odkryte zostaną dowody na jej obalenie, tymczasem piramidy w Bośni są przykładem że tak nie jest. Raz już utarty schemat powielają kolejne idące wprost przed siebie (jak te owce na rzeź) pokolenia naukowe, którym nie przyjdzie do głowy, że może gdzieś tam z tyłu był korytarz w bok w miejscu, którego nikt nie zauważał do tej pory.
Sprawa piramid w Bośni mnie strasznie irytuje z powodu w zasadzie kompletnego braku zainteresowania mediów zagranicznych a już na pewno zainteresowania nie na miarę tego odkrycia.

Na koniec chciałbym zapytać czy ktoś nie znalazł strony z aktualnymi informacjami o Yonaguni (może być po ang.)
Question


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
iq1000
AdministratorDołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

Skąd: mój wyimaginowany świat

 Post Wysłany: Nie 13:59, 16 Mar 2008    Temat postu:

Forum zostało przeniesione na inny adres. Niczym się nie różni od tego, więc zapraszam do rejestracji. Mam nadzieję na kontynuowanie dyskusji na:
www.ufoinfo.fora.pl
Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum Zaginione Cywilizacje Strona Główna » Piramidy » Piramidy w Bośni
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Solaris phpBB theme/template by Jakob Persson
Copyright © Jakob Persson 2003

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group